Perdirbimas


Asociacijos nariai, perdirbėjai – skaičiumi nusileidžia augintojams ir atlieka svarbią misiją – kuria pridėtinę vertę perdirbant pluoštinių kanapių žaliavą (grūdus, stiebus, lapiją) į produktus (aliejų, lukštentas sėklas, miltus, proteiną, pluoštą, spalius, farmacijos produktus ir pan.) Pavieniui augintojams perdirbti žaliavas (net ir aukštos kokybės, sertifikuotas kaip ekologiškas) galimybių beveik nėra, nes ir maisto ir natūralaus pluošto perdirbimo/gamybos įranga yra itin brangi, reikalaujanti ilgametės patirties, darbuotojų komandos, kapitalo pajėgumo ir žinių (angl. „know-how”). Todėl perdirbėjai augintojams yra svarbūs kaip garantuoti ir stabilūs klientai.
Svarbu, kad produktų (ne žaliavų) eksportas yra ir vienas Ūkio ministerijos suformuotų prioritetų, būtinų tvariam Lietuvos ekonomikos augimui. Todėl pilna asociacijos narių vykdoma gamybinė grandinė yra tikras pavyzdys kitiems Lietuvos augintojams.
Asociacija aktyviai bendradarbiauja su „Kauno Technologijos universitetu” ir dalyvauja pasaulinėse maisto parodose, iš kurių semiasi geriausios gamybinės patirties ir perduoda nariams.

2014 m. Asociacijos narių pasiekimai: ekologiškos, sertifikuotos pluoštinės kanapės FINOLA lukštentos sėklos, aliejus, proteinas, miltai, kapsulės.