Augalinės ar gyvulinės kilmės baltymai?


Pagal bendras rekomendacijas, suaugęs žmogus turi suvartoti 8 gramus baltymų vienam kilogramui kūno masės. Baltymai, kurių gausu ir ekologiškose pluoštinėse kanapėse, yra svarbūs judėjimui, medžiagų apykaitai, energijai ir kt. Daugelis mano, kad baltymai yra baltymai, tačiau sveikatos specialistai rekomenduoja vartoti daugiau augalinės kilmės baltymų nei gyvulinės.

Ilgėja gyvenimo trukmė

JAV ilgus dešimtmečius buvo atliekamas tyrimas, kuriuo įrodyta, jog mėsą pakeitus augalinės kilmės baltymais, gyvenimo trukmė ilgėja – ankstyvos mirties rizika sumažėja 34 proc.

Augalinės kilmės baltymai veikia kaip antioksidantas, kuris stabdo senėjimo procesus, užkerta kelią senatvėje būdingoms ligoms, o gyvulinės kilmės maistas skatina oksidacijos procesus.

Užkertamas kelias ligoms

Colinas Campbellas, vienas garsiausių mokslininkų, tyrinėjančių mitybos įtaką mūsų sveikatai, savo straipsniuose yra pristatęs ne vieną tyrimą, patvirtinantį, jog reikia riboti raudonos mėsos bei kiaulienos kiekį. Priežastis – cholesterolio ir sočiųjų riebalų gausa, kas didina riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, gaubtinės žarnos, krūties, prostatos, kasos ar skrandžio vėžiu.

Kazeinas, baltymas, kurio daugiausiai randama karvės piene, sukelia vėžį. Tuo tarpu kanapių, sojų, kviečių baltymai neskatina vėžio ir kitų ligų vystymosi. Medžiagos, kurios gaunamos iš augalinės kilmės maisto, organizmą veikia visiškai kitaip nei iš gyvulinės kilmės.

Negaunama nereikalinga dozė antibiotikų

Daugelis mėsos pramonės kompanijų naudoja antibiotikus. Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad antibiotikų pateikimas į žmogaus organizmą skatina spartų bakterijų atsparumo antibiotikams vystymąsi – gana lengvai išgydomos ligos gali tapti mirtinos.

Europos Sąjungoje galioja griežti reikalavimai, apibrėžiantys antibiotikų naudojimą gyvulininkystės sektoriuje. Nepaisant to, ūkininkai per metus gyvulių gydymui sunaudoja per 13 tonų antibiotikų. Mokslininkai prognozuoja, kad pasaulinis antibiotikų naudojimas iki 2030 metų išaugs 67 procentais.

Lengvesnis virškinimas

Augalinės kilmės produktai yra lengvai virškinami – juose gausu ląstelienos, kuri yra svarbi šiam procesui. Lengvesnis virškinimas garantuoja daugiau energijos visą dieną. Tuo tarpu mėsa yra virškinama ilgiau, kas kelia įvairias virškinimo trakto, žarnyno problemas.