JAV gyvenanti lietuvė pasakoja apie gydymą kanapėmis

Lietuvoje verda diskusijos dėl medicininių kanapių įteisinimo. O kaip jas visuomenė priima ten, kur jos legalios jau seniai? Lietuvė Eva, šiuo metu gyvenanti Kalifornijoje, JAV, sutiko apie tai papasakoti.

– Kaip medicininių kanapių sistema veikia Kalifornijos valstijoje?
– Sistema atrodo taip: pirmiausia nueini pas gydytoją, turintį specialią licenciją išrašyti leidimus įsigyti medicinines kanapes. Jam išsakai savo nusiskundimus ar ligas: pavyzdžiui, kad skauda koją, kad negali užmigti, kad sergi vėžiu. Yra tam tikri simptomai, į kuriuos atsižvelgdami gydytojai išrašo kanapių preparatų. Tada susimoki ir keliauji į specialią vaistinę.

– Lietuvoje daug žmonių, ypač vyresnių, įsivaizduoja, kad kanapės bet kokia forma yra blogai, nes tai narkotikas. Ar Kalifornijoje vyresni žmonės irgi įtariai žiūri į medicinines kanapes?
– Kad nelabai (juokiasi). Aišku, mano močiutė, kuri gyvena Lietuvoje, mano, kad tai yra blogai.
Kanapėse yra daugiau negu 60 skirtingų veikliųjų medžiagų. Iš jų tik viena – THC – psichoaktyvi, veikia žmogaus psichiką. Visos kitos žmogaus beveik neveikia, tik gydo. Pavyzdžiui, kanapėse esanti CBD yra pagrindinė medžiaga, padedanti vėžiu sergantiems žmonėms, nes nuima skausmą ir atpalaiduoja. Bet ji neveikia žmogaus psichikos.

 

Šaltinis: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/medicinines-kanapes-jav-pardavinejusi-lietuve-kanapemis-gydytis-galima-ir-neapsvaigstant-56-864412

 


Leave a Comment