Kada pjauti? Patarimai kanapių augintojams

Artėja ekologiškų pluoštinių kanapių derliaus nuėmimas. Dažnam kyla klausimas, kada tas momentas tinkamiausias, kad sėklos būtų subrendusios, o didžiausios dar nepradėjusios byrėti. Dalinamės keletu patarimų ekologiškų pluoštinių kanapių augintojams.

1. Stebėkite apatinės šluotelės sėklas

Ekologiškų pluoštinių kanapių derlius nuimamas 100-130 dienų po sėjos javų kombainais. Pagrindinis rodiklis – apatinių sėklų branda. Jei apatinės sėklos subrendusios, rekomenduojama imti derlių, kadangi tai pačios didžiausios ir naudingiausios sėklos. Pilnos sėklų brandos laukti nereikia. Dažnai ūkininkai daro klaidą, jog derliaus brandą vertina pagal augalo lapus. Kartais būna, kad augalas visai žalias, o sėklos jau subrendusios.

2. Būkite greitesni nei žvirbliai

Geriausia kūlimą baigti iki spalio 15 d. Įpusėjus rudeniui, migruojantys paukščiai ima mėgautis kanapių sėklomis. Taip pat pastebėta, kad vėlyvam rudeniui būdingi ir stipresni vėjai, nubarstantys sėklas ant žemės.

3. Pakeiskite pjaunamosios peiliukus

Kombainai prieš derliaus nuėmimą turėtų būti tinkamai paruošti. Pluoštines kanapes patariama pjauti naudojant naujus dalgio peiliukus. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, ar apsaugotos visos besisukančios detalės nuo pluošto susivėlimo ant ašių – darbas vyks sklandžiau ir efektyviau.

4. Kūlimas – ne Formulė-1 varžybos

Kūlimas vyksta 2-4 km/h greičiu, minimaliomis apsukomis. Taip surenkamas didesnis kiekis derliaus – mažiau išbarstoma sėklų. Kombainai sureguliuojami rapsų kūlimo nustatymais.

5. Kulkite, kai sausa

Kūlimas turėtų būti atliekamas kai oras yra gana sausas. Džiovinimas turėtų būti vykdomas iš karto, bet ne vėliau kaip po 6 val. po derliaus nuėmimo – per didelis drėgmės kiekis gali sugadinti derlių.


Leave a Comment