Maistas iš kanapių augintiniams: natūralu, maistinga ir vertinga

Pluoštinių kanapių produktų vartojimas naminių gyvūnų mityboje sulaukia vis daugiau dėmesio ir teigiamų atsiliepimų. Neseniai JAV vykdyto tyrimo metu paaiškėjo, kad kačių ir šunų augintojai yra patenkinti pluoštinių kanapių produktais, skirtais jų augintiniams. Sumažėję uždegimai, išnykęs dirglumas, pagerėjęs miegas – tai tik dalis teigiamo pluoštinių kanapių poveikio, kurį įvardino anoniminės apklausos dalyviai. Veterinarai taip pat vis garsiau kalba apie tai, kad natūraliais kanapių produktais papildytas naminių gyvūnų maistas galėtų tapti alternatyva renkantiems švarų ir sveiką maistą savo šeimos numylėtiniams. Kol kas pluoštinių kanapių produktai plačiausiai vartojami gaminant paukščių lesalą, tačiau daugėjant mokslinių pluoštinių kanapių naudą įrodančių tyrimų, gyvūnų maisto gamintojai drąsiau išbando šią naujovę.

Iš pluoštinių kanapių sėklų pagamintas ekologiškas aliejus ir proteinas bei kiti pluoštinių kanapių produktai vertinami kaip supermaistas, turintis itin didelę maistinę vertę. Naminių gyvūnų maistas, papildytas šiais produktais, padeda augintiniams išlikti judriais, žvaliais, sumažinamas streso poveikis.

Pluoštinių kanapių aliejuje, proteine ir miltuose gausu augintinių organizmui reikalingų medžiagų, kurių maistingumas įrodytas moksliniais tyrimais. Pluoštinių kanapių aliejuje ir proteine gausu omega-3, omega-6 ir omega-9 riebalų rūgščių. Šios riebalų rūgštys yra šuns, katės ar kito augintinio energijos šaltinis, jos būtinos normaliai odos būklei, tinkamam raumenų ir nervų sistemos fukcionavimui. Pluoštinių kanapių produktuose taip pat esantis vitaminas D daro teigiamą įtaką kaulų ir dantų vystymuisi, gerina imunitetą ir yra būtinas augimui, vitaminas E apsaugo nuo neigiamo aplinkos poveikio, mažina uždegiminius procesus.Leave a Comment