Pluoštinių kanapių nauda aplinkai

Pluoštinės kanapės – unikalus, tačiau kartais pamirštamas arba nuvertinimas augalas. Kanapės ir kanapių sėklos buvo naudojamos tūkstančius metų įvairiose kultūrose, tradicinėje medicinoje ir kaip maisto papildas. Šiuo metu visame pasaulyje, o kartu ir Lietuvoje, pluoštinių kanapių populiarumas didėja, jos perdirbamos ir virsta žmogui naudingais, plačiai pritaikomais produktais. Ši žaliava naudojama įvairiose srityse nuo kulinarijos iki tekstilės, nuo statybų iki automobilių pramonės. Taip pat, pluoštinės kanapės turi teigiamą efektą aplinkai.

Visų pirma pluoštinės kanapės atgaivina dirvožemį: kai augalas bręsta ir sėkla auga, nukritę natūraliai lapai tręšia dirvožemį ir paruošia jį kitai sėjai. Be to, kad dirvožemis yra tręšiamas natūraliai, pluoštinės kanapės valo orą. Pluoštinės kanapės sugeria 4 kartus daugiau anglies dvideginio (CO2) nei medžiai.

Pluoštinės kanapės yra labai našios: iš 1 ha lauko gaunama tiek naudingo pluošto, kiek jo gaunama iš 4 ha miško ir 2 ha medvilnės lauko.

Tręšiant laukus nenaudojami aplinkai kenksmingi pesticidai ir herbicidai, nes pluoštinės kanapės atsparios daugeliui ligų ir kenkėjų.


Leave a Comment